golab

Książki

[PDF] Sekty - co warto o nich wiedzieć [PDF] Georges Huber - Idź precz Szatanie! [DOC] Amorth Gabriele - Wyznania Egzorcysty

Jak bronić się przed złym duchem? Jesli ktoś jest opętany, czy doświadcza tego na skutek swojej winy? Jakie są objawy obecności i działania szatana? Czy istnieją gusła, czary, urok rzucany złym wzrokiem? Czy możemy się od nich uwolnić?

Na te i inne pytania, nękające współczesnego człowieka, odpowiada znany i ceniony egzorcysta - ks. Gabriele Amorth. Jego książka pt. "Wyznania egzorcysty" spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Świadczy o tym 14 wydań w języku włoskim i przekłady w 12 językach.

Ks. Gabriele Amorth w "Wyznaniach egzorcysty" pragnie nie tylko podzielić się z czytelnikiem długoletnim doświadczeniem egzorcysty, lecz przede wszystkim przestrzec chrześcijan, aby nie ignorowali działania szatana, lecz przeciwstawiali się mu mocą wiary i Słowa Bożego. W ten sposób nie wpadną w pułapkę oszustów, magów, czarowników i wróżących z kart.

Ks. Gabriele Amorth urodził się w Modenie (Włochy) w 1925 roku. Jest doktorem prawa, kapłanem Towarzystwa Świętego Pawła, dziennikarzem znanym z licznych artykułów publikowanych na łamach tygodnika "Famiglia Cristiana"; zasłynął także jako redaktor naczelny miesięcznika "Madre di Dio", autor artykułów z dziedziny mariologii; napisał też wiele książek o tematyce maryjnej. Jest członkiem Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej, egzorcystą diecezji rzymskiej oraz przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów.

Nowa wydawcy: Święty Paweł, 2006

[DOC] Amorth Gabriele - Nowe wyznania egzorcysty

Wielu ludzi korzysta z usług osób wróżących i przepowiadających przyszłość. Wielu innych uczestniczy w seansach spirytystycznych. Wśród młodych nie brakuje tych, którzy należą do sekt satanistycznych; wielu poświęca się okultyzmowi. Tysiące osób robi na tym wszystkim niezły interes, żerując na ludzkiej naiwności. W tej sytuacji nasuwają się pytania: Dlaczego tak trudno znaleźć egzorcystę? Dlaczego tak trudno spotkać kapłana, który byłby ekspertem albo przynajmniej uznawałby możliwość występowania chorób pochodzących od złego ducha?

Przykład i nauczanie Jezusa Chrystusa są jednoznaczne, podobnie jasna jest tradycja Kościoła. Mimo to współcześni katolicy są niedoinformowani, nie wiedzą jak rozpoznawać osoby znajdujące się pod wpływem złego ducha, jak temu zapobiec i jak leczyć.

Egzorcyzmy są zarezerwowane dla biskupów i oddelegowanych przez nich kapłanów, podczas gdy modlitwy o uwolnienie mogą stosować wszyscy wierzący.

Na czym polega różnica i jakie obowiązują normy? Czy dusza zmarłego może zamieszkiwać w ciele żyjącego? Jakie kwestie, dotyczące tej dziedziny, pozostają wciąż nierozwiązane?

W swej nowej książce ksiądz Amorth próbuje udzielić odpowiedzi na te pytania, ilustrując je licznymi przykładami ze swej działalności. Książka stanowi cenny i praktyczny podręcznik dla kapłanów i świeckich, ucząc, w jaki sposób można przyjść z pomocą osobom cierpiącym.

Nowa wydawcy: Edycja św. Pawła, Częstochowa 2005

[DOC] Amorth Gabriele - Egzorcyści i Psychiatrzy

Dlaczego tak trudno znaleźć egzorcystę? Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy krótkie spojrzenie na historię egzorcyzmów, od czasów Chrystusa aż po dzień dzisiejszy. Dzięki temu będziemy mogli zrozumieć, dlaczego duchowni nie są przygotowani i wątpią.

Zły duch znajdzie się w dobrej sytuacji, ponieważ gdy upada wiara, wtedy rozwija się zabobon i różne jego formy (magia, satanizm, sekty, nowa religijność, spirytyzm), które mają swoje korzenie w okultyzmie. W książce autor podejmuje tę tematykę i stara się wypełnić lukę informacyjną: bez konkretnej informacji nie można wiedzieć, gdzie kryje się niebezpieczeństwo.

Jednym z najpoważniejszych problemów jest rozróżnienie między chorobami psychicznymi a chorobami pochodzącymi od złego ducha. Ten właśnie temat zostaje pogłębiony przy udzale psychiatrów. "Zwrócenie się o pomoc do egzorcysty jest ostatnią rzeczą, o jakiej należy pomyśleć" - stwierdza autor, który odsyła do zwyczajnych środków łaski i do modlitw o uwolnienie.

W książce nie brakuje omówienia innych interesujących zagadnień, np. czy możliwa jest obecność w danej osobie duszy zmarłego. Ponadto załączono tłumaczenie formuły egzorcyzmu z - obowiązującego od stycznia 1999 roku - Rytuału Rzymskiego.

Nota wydawcy: Święty Paweł, 1999

[LINK] Książka: Robert Tekieli "Homeopatia. Encyklopedia New Age dla chrześcijan"

"Na kursie homeopatii, w którym uczestniczyłam wykładowca mówił o jakiejś kuli energetycznej wokół biorącego lek, tym większej, im mniejsze jest stężenie leku. Ta kula może mieć średnicę do 9 metrów... Substancje sprzedawane w aptekach to glukoza nasączona "potencją", energią niewiadomego pochodzenia".

dr Agnieszka Pokora, pediatra

"Książka Roberta Tekieli o homeopatii sprawia, że czytelnik przestaje się czuć bezpiecznie. Biorąc leki homeopatyczne sądził bowiem dotychczas, że ma do czynienia z medycyną naturalną i bezpieczną. Duża liczba nieznanych ogółowi faktów zawartych w tekście zmusza do przemyśleń i nowych decyzji wobec tej formy leczenia".

dr Artur Mnich, lekarz medycyny,
były Wiceprezes Małopolskiego Stowarzyszenia Lekarzy Homeopatów

Nota wydawcy: Fronda, 2004

[PDF] Goodman Felicitas D. - Egzorcyzmy Anneliese Michel

Książka "Egzorcyzmy Anneliese Michel", autorstwa Felicitas Goodman, amerykańskiej profesor antropologii kultury, w sposób przystępny i barwny opowiada pasjonującą historię dziewczyny o imieniu Anneliese, która padła ofiarą przestarzałych intelektualnych przesądów.

Istotną tezą tej książki jest to, że Anneliese padła ofiarą pseudonauki, a nie rzekomo przestarzałej chrześcijańskiej teologii, jak to obwieściły media na całym świecie, czego echa mamy także w nowym, kultowym filmie "Egzorcyzmy Emily Rose" (reż. Scott Derrickson, 2005), opartego właśnie na tej autentycznej historii.

Nota wydawcy: Fenomen - Wydawnictwo Arka Noego, 2005

[PDF] Inne książki o egzorcyzmach, zniewoleniach, szatanie:

CO MOWI DEMON PODCZAS EGZORCYZMU
DEMONICZNE OPETANIE DZISIAJ - Adolf Rodewyk [DOC]
FULLA HORAK - ZASWIATY (NIEBO, CZYSCCIEC I PIEKLO)
JOAN CARROLL CRUZ - DZIALANIE SZATANA W ZYCIU SWIETYCH - ATAK DENONOW
J_Verlinde_Wspolczesne_zagrozenia_duchowe
Kim jest nasz nieprzyjaciel i jak on dziala
KS. EGZORCYSTA GIUSEPPE TOMASELLI - WYWIAD Z UPADLYM DEMONEM
Ojciec Bonawentura Meyer - Ostrzezenie z zaswiatow
O_Rodewyk_Demoniczne_opetanie_dzisiaj
PRAWDZIWA HISTORIA OPETANIA DEMONICZNEGO EMMY SCHMIDT Z 1928 ROKU
SWIADECTWO EGZORCYSTY - DEMON ALKOHOLIZMU W PRZYPADKU SWIETLANY
SWIECI O REALIACH PIEKLA - SWIADECTWA
WIZJA PIEKLA SW. JANA BOSKO
WYZNANIA DUSZY POTEPIONEJ

Created by Jenny@pingwin.waw.pl